Club Esportiu Rítmica Mediterrània
Club Esportiu Rítmica Mediterrània

ACTUALIDAD

CALENDARI PROVISIONAL 2015 F.C.G
CALENDARI_PROV._2015 (1).pdf
Documento Adobe Acrobat [287.2 KB]
PROPUESTA DE APARATOS 2015
2015 RFEG APARATOS PROVISIONAL.pdf
Documento Adobe Acrobat [38.6 KB]
Orden provisional BASES.pdf
Documento Adobe Acrobat [291.6 KB]
Orden provisional FEDERADAS.pdf
Documento Adobe Acrobat [328.7 KB]

Gerard Lopez, del Club Esportiu Rítmica Mediterrània s’ha proclamat campió individual masculí i va rebre el Trofeu de la Secretaria General de l’Esport i la Medalla de la Unió de Federacions Esportives de Catalunya, de mans de l’Alcaldessa de Figueres, Ilma. Sra. Marta Felip i del Representant de la Secretaria General de l’Esport, Sr. Josep Pujols.

En el campionat de Conjunts, els podis foren per a Unión Deportiva San Roque, campiones en categories pre-benjamí, i en infantilClub Escola Rítmica Prat, campiones en benjamíGimnàtica Sant Cugat Esportiu campiones en aleví, seguides pel Club Rítmica Blanes subcampiones i el Club Rítmica Barcelona terceres; l’Associació Esportiva de Gràcia es proclamaren campiones en categoria cadet, seguides del Club Rítmica Montigalà-Badalona subcampiones també en categoria infantil, en aquest nivell les terceres foren el Salou Club Esportiu; proclamant-se campiones en categoria juvenil l’Associació Gimnàstica Rítmica Ribera Baixa que també foren terceres en cadet.

RESULTATS

1 FASE COPA CATALANA CONJUNTS.pdf
Documento Adobe Acrobat [176.2 KB]
CAMPIONAT CATALUNYA INDIVIDUAL MASCULI.p[...]
Documento Adobe Acrobat [121.9 KB]
CAMPIONAT CATALUNYA BASE CONJUNTS.pdf
Documento Adobe Acrobat [134.4 KB]

ORDRES DE SORTIDA

2 fase cto.masculi i conjunts.pdf
Documento Adobe Acrobat [153.5 KB]

Enhorabuena a nuestra gimnasta Adelina Fominykh por la medalla de bronce conseguida en la final del ejercicio de mazas de la Copa del Mundo en Sofía (Bulgaria) junto a sus compañeras de la Selección Española. Mejor debut imposible! Estamos muy orgullosos de ti Adelina!

CAMPEONATO DE ESPAÑA INDIVIDUAL, CLUBES Y AUTONOMIAS DE GIMNASIA RITMICA DEL 24 AL 29 DE JUNIO EN GRANADA

CELEBRAT A GRANADA L'ESTATAL DE RÍTMICA INDIVIDUAL, CLUBS I AUTONOMIES

 

 

 

S’ha celebrat a Granada el Campionat d’Espanya Individual, Clubs i Autonomies de Gimnàstica Rítmica, on per part de Catalunya han participat un total de 61 gimnastes dels clubs Club Esportiu Barnarítmica, Club Esportiu Kalos-Tarragona, Club Esportiu Rítmica Pratenc, Club Gimnàstic Sant Cugat Esportiu, Club Gimnàstic Tarragona, Club Gimnàstica Rítmica Cerdanyola, Club Reus Deportiu, Club Rítmica La Salle, Club Rítmica Mediterrània, Club Rítmica Torredembarra, Club Vitry de Gimnàstica Rítmica, Escola de Gimnàstica Rítmica Lloret Club Esportiu, Sícoris Club-Aigües de Veri, i Unión Deportiva San Roque.

Aquesta és una competició molt disputada on participen les millors gimnastes de totes les autonomies que guanyen el dret d’inscripció amb les primeres posicions de la classificació dels respectius campionats autonòmics, podent inscriure fins un màxim de 5 gimnastes per categoria i per autonomia.

Les millors classificacions de Catalunya per autonomies és el 6è lloc en categoria infantil; en individual i equips les millors han estat:

Categoria d’HonorNatalia Garcia (Gimnàstic Sant Cugat) subcampiona i medalla de plata en tots els aparells –cèrcol, pilota, maces i cinta-, aquesta segona posició amb un total de 15,450 punts prop dels 16,100 punts de la campiona Carolina Rodriguez (Casella i Lleó), però distanciada de la tercera en competició, Eugenia Onopko (Astúries) amb 9,450. En Júnior d’HonorAlba Sarrias (Barnaritmica) subcampiona amb medalla d’or a maces, de plata a pilota i cinta; Clara Esquerdo (Gimnàstic Sant Cugat) tercera, medalla de plata a cèrcol, de bronze a maces; Alicia Fernandez (Barnarítmia) cinquena amb medalla de plata a maces, una categoria aquesta on la participació catalana ha estat del 50%.

En categoria Benjamí, Alina Tarleva (C Vitry GR) desena, i 11a posició per equips del Sícoris Club (M. Galito, M. Perez); categoria Infantil, Ariadna Modolell cinquena individual i 4t lloc per equips del CE Barnarítmica (M. Delgado i A. Modolell); Categoria Primera-sènior, 11a posició per equips del CE Rítmica Mediterrània (A. Morral, A. Barriel).

TROBADA PRIMAVERA

ORDEN DE SALIDA
ORDRE XVI TROBADA PRIM. TARDA 04 06 2014[...]
Documento Adobe Acrobat [508.8 KB]
ORDRE XVI TROBADA PRIMAVERA MATÍ 04 06 2[...]
Documento Adobe Acrobat [578.4 KB]

FINAL COPA CATALAN NIVEL VIII título

RESULTADOS
RESULTADOS FINAL COPA NIVEL VIII.pdf
Documento Adobe Acrobat [255.1 KB]
ORDEN DE SALIDA COPA CATALANA NIVEL VIII
ORDEN SALIDA FINAL VIII NIVEL.pdf
Documento Adobe Acrobat [176.7 KB]

FINAL COPA CATALANA NIVEL IV-V-VI-VII MARIA VALDIVIA ALEVIN VII 1ª CLASIFICADA Y NEREA RETAMAL SENIOR VI 3ª CLASIFICADA

RESULTADOS
RESULTADOS FINAL DE COPA IV-V-VI-VII.pdf
Documento Adobe Acrobat [377.8 KB]
orden final copa catalana 17/05/14 nivel IV-V-VI-VII
ORDEN FINAL NIVEL IV-V-VI-VII.pdf
Documento Adobe Acrobat [129.0 KB]

CAMPEONAS DE CATALUÑA CONJUNTOS CCEE ALEVIN NIVEL II

RESULTADOS FINAL CONJUNTOS CCEE.pdf
Documento Adobe Acrobat [246.5 KB]
ORDEN DE SALIDA FINAL CONJUNTOS CCEE
ORDEN DE SALIDA FINAL CCEE.pdf
Documento Adobe Acrobat [135.6 KB]

CAMPIONAT DE CATALUNYA

RESULTADOS CTO. DE CATALUÑA
resultats.pdf
Documento Adobe Acrobat [297.9 KB]

CTO. DE ESPAÑA BASE INDIVIDUAL Y COPA DE LA REINA

RESULTADOS

ULTIMO ENTRENO DE MARIA ANTES DE PARTIR A GUADALAJARA MUCHA  SUERTE!!!!

EN GUADALAJARA DEL 24 AL 27 DE ABRIL 2014

TOMA DE CONTACTO CTO.ESPAÑA BASE.pdf
Documento Adobe Acrobat [220.5 KB]
PROGRAMA completo Cto. Base y Copa Reina[...]
Documento Adobe Acrobat [179.3 KB]
TOMA DE CONTACTO COPA DE LA REINA.pdf
Documento Adobe Acrobat [207.4 KB]
MINUTAJE CTO ESPAÑA BASE.pdf
Documento Adobe Acrobat [1.0 MB]

FOTOS, VIDEOS Y RESULTADOS DE LA 2ª FASE DE CONJUNTOS CCEE

RESULTADOS 2º FASE CONJUNTOS CCEE
2 FASE CCEE CONJUNTOS.pdf
Documento Adobe Acrobat [229.5 KB]

FOTOS Y VIDEOS 2ª FASE COPA CATALANA NIVEL VII-VIII

FOTOS y VIDEOS 2ª FASE INDIVIDUAL CCEE

1ª FASE ESCOLARES CONJUNTOS

2ª FASE COPA CATALANA nivel VI Nerea Retamal

FOTOS 2º FASE COPA CATALANA NIVEL IV (MARIA SOLER)

2ª FASE COPA CATALANA NIVEL VI (MARIA SOLER)

MARIA VALDIVIA SUBCAMPEONA ALEVIN VII EN EL II TROFEO CIUDAD DE CASTELLDEFELS

FOTOS 1º FASE CCEE

FOTOS CTO.CATALUNYA BASE I 1ª FASE NIVELL VIII-IX-X

FOTOS 1ª FASE COPA CATALANA NIVEL V-VI

FOTOS IX TROFEU DE LES ROSES

VIDEO DE GIMNASTICA RITMICA MASCULINA (GERARD LOPEZ E IKER COLOM)

GERARD LOPEZ 3º CLASIFICADO EN EL CAMPEONATO DE ESPAÑA MASCULINO CELEBRADO EN GUADALAJARA

GERARD LOPEZ 1º CLASSIFICAT AL CAMPIONAT DE CATALUNYA MASCULI

Contacto

Club Esportiu Rítmica Mediterrània
Santa Coloma de Cervelló
Teléfono: 647572997

 

ritmica.mediterrania@gmail.com 

NUEVO SERVICIO

 

Nos dedicamos al diseño y confección de maillots de todo tipo (gimnasia rítmica y artística, patinaje, danza, etc) tanto para la alta competición como grupos de iniciación.
Acabados en pintura, cristales de swarovski o lentejuelas.
Adaptado a todo tipo de presupuesto, con desplazamiento a los clubs para tomar medidas y hacer las entregas.
INSCRIPCIÓN
INSCRIPCION.doc
Documento Microsoft Word [22.5 KB]
AUTORIZACIÓN IMAGEN
autorizacionimagen-logo.doc
Documento Microsoft Word [260.0 KB]

ENTRENAMOS:

 

Poliesportiu Municipal de Sta.Coloma de Cervelló

Avda.Països Catalans, 3-5

08690 Sta.Coloma de Cervelló

BARCELONA

Visítenos en Facebook

SI QUIERE VISITARNOS EN FACEBOOK PINCHE aqui

Versión para imprimir Versión para imprimir | Mapa del sitio Recomendar esta página Recomendar esta página
© Club Esportiu Rítmica Mediterrania

Página web creada con 1&1 Mi Web.